Dr.RIMPLER

O firmie

SZANOWNI PAŃSTWO,
Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie produktami niemieckiej firmy kosmetycznej Dr. Rimpler GmbH. Preparaty tej firmy to wysoka jakość i bezpieczeństwo pracy w każdym gabinecie kosmetycznym, niezależnie od szerokości geograficznej. Na straży tej jakości stoją dwie czołowe postacie niemieckiej kosmetyki: Prof. Dr Manfred Rimpler - Akademia Medyczna, katedra Dermatologii - Hanower, założyciel firmy oraz Dr Christian Rimpler - chemik, farmaceuta, współwłaściciel firmy.

W ofercie firmy Dr. Rimpler znajdują się kosmeceutyki do pielęgnacji i "leczenia" defektów skóry twarzy i ciała. Receptury są bezpieczne, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, bazują na naturalnych wyciągach roślinnych, doświadczeniach medycyny ludowej, unikalnych mikroorganizmach pochodzenia morskiego. Ważną gałęzią dynamicznie rozwijająca się jest biotechnologia, a aktywne związki pozyskiwane ta metoda są tańsze od naturalnych, czystsze, a ich koncentracja znacznie wyższa. Na uwagę zasługuje fakt, wykorzystywania w preparatach zdobyczy naukowych z dziedziny medycyny. Od lat profesor M. Rimpler rozwiązuje problemy immunologii systemu obronnego skóry, a prowadzone przez niego badania nad nowotworami skóry, dają sposobność poznawania problemów komunikacji "międzykomórkowej", wykorzystania "biomatrix" - cennego źródła i gwaranta efektu odnowy komórkowej skóry.

U podstaw wszystkich linii kosmetycznych leży gruntowna wiedza z zakresu dermatologii, farmacji, chemii organicznej i dziedzin pokrewnych. Każdy produkt przechodzi dwuletnie testy kliniczne, stad ich wysoka tolerancja. Nie odnotowaliśmy żadnych nieprzyjemnych oddziaływań na skórę klientek gabinetów kosmetycznych. Bezdyskusyjna pozostaje także czystość biologiczna, oszczędność środków zapachowych i konserwujących. W roku 2001 firma uzyskała międzynarodowy certyfikat jakości i "czystości", pozwalający na produkcje kosmeceutyków i preparatów farmaceutycznych. Niewiele firm może się tego rodzaju certyfikatem wylegitymować.

Sukcesem 2005 roku jest zakończenie badań nad zastosowaniem nowego systemu transportowania (Nano-Lipid-Carrier) aktywnych składników rozpuszczalnych w tłuszczach. System jest milowym krokiem w nowoczesna, postępowa technologie - nanotechnologie. Daje przykład wykorzystania badań naukowych, przełomowych odkryć również w zaawansowanych technologicznie produktach kosmetycznych (Seria Nanorepair Q10). Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę biorąc do ręki preparat kosmetyczny jest nie tylko jego skład, ale sposób, w jaki jego aktywne związki pokonują barierę ochronna naskórka i czy w ogóle są w stanie ja pokonać. Stąd też firma Dr Rimpler zwraca szczególna uwagę na:

  • wysoki stopień koncentracji składników aktywnych;
  • strukturę chemiczna danego związku;
  • możliwość optymalnej penetracji poprzez stosowanie metod okluzji;
  • poprawę stopnia dyfuzji poprzez pole elektryczne, ultradźwięki o utrzymywanie ciekło-krystalicznej struktury warstwy rogowej i stosowanie preparatów;
  • układach ciekło-krystalicznych (opartych o sterole i lecytynę);
  • metody stymulacji własnego systemu obronnego skóry;
  • wpływ czynników zewnętrznych na procesy starzenia się skóry i sposoby ich ograniczania.

To podstawowe pojęcia, o których należy pamiętać, chcąc by produkt był skuteczny i spełniał indywidualne potrzeby skóry każdego klienta. Mamy nadzieje, iż przekazana na Państwa ręce oferta firmy Dr Rimpler spotka się z Państwa zainteresowaniem, a produkty i zabiegi firmy będą wykonywane również w Państwa gabinecie kosmetycznym. Mamy nadzieje, iż filozofia firmy, oparta na rzetelnych fundamentach: uczciwości i szerokiej wiedzy z zakresu chemii, biologii, dermatologii i farmacji są Państwu równie bliskie jak nam. Serdecznie zapraszam do współpracy

Serdecznie zapraszam do współpracy.

Strona główna   Aktualności   O firmie   Produkty   Promocje   Zabiegi   Regulamin   Kontakt